Scroll Top

Prevratné priestory v Mlynici

Prevratný priestor

Mlynica je dôkazom, že staré industriálne budovy nemusia nevyhnutne zostať schátrané či definitívne zaniknúť. Žiadajú si len citlivý prístup, za ktorý sa odmenia svojou jedinečnosťou.

Mlynicu sme si na atraktívnu multifukčnú budovu revitalizovali sami, pričom sme využili všetko z našich 20-ročných skúseností s realizáciou stavieb.

Náš tím hľadal inšpiráciu, ako vrátiť život opustenému prevádzkovému areálu továrne na výrobu pórobetónu, až v New Yorku. Práve tu sa nachádza nepreberné množstvo budov, ktoré dokazujú, ako možno staršie objekty efektívne prevádzkovať podľa súčasných štandardov so zachovaním originálneho pôvabu starých priemyselných stavieb.

Mlynica je fúziou priemyselného dedičstva zo 60. rokov s moderným architektonickým konceptom. Ten rešpektuje a využíva maximum pôvodných konštrukcií, a zároveň umožňuje vytvárať flexibilné kancelárske priestory v súlade s aktuálnymi trendmi v riešení pracovného prostredia.

Prevratné priestory v Mlynici | ise.sk
Multifunkčný priestor v Mlynici | ise.sk

Multifunkčné využitie

Srdcom Mlynice je centrálny viacúčelový priestor určený na spoločenské podujatia, výstavy, workshopy, semináre, konferencie, firemné eventy, módne prehliadky a pod. Výnimočnosť mu prepožičiava impozantná svetlá výška priestoru, priznané pôvodné betónové násypníky i prirodzené prepojenie s administratívnymi priestormi na vyšších podlažiach Mlynice.

Kancelárie v administratívnej časti sú prístupné zo vzdušného átria, ktoré je určené pre priaznivcov coworkingu. Individuálne kancelárske jednotky si ich budúci užívatelia môžu jednoducho prispôsobiť svojim špecifickým potrebám.

Priestor pre netradičné bývanie v podobe šiestich loftov s veľkorysou svetlou výškou, viacúrovňovým vertikálnym členením a veľkou terasou s výhľadom vznikol na najvyšších podlažiach.

Súčasťou areálu, na ktorom v súčasnosti prebiehajú terénne úpravy a výsadba zelene, je aj objekt sila. Ten sa bude finalizovať neskôr, po zabehnutí Mlynice.