Scroll Top

NIDO

Bytový komplex Nido - ise

Bytový komplex NIDO

Miesto: Tomášikova/Trnavská ul., Bratislava, mestská časť Nové Mesto
Investor: Pri Kuchajde, s. r. o.
Generálny dodávateľ: ise, s. r. o.

Na pozemku pri križovatke Tomášikovej ulice a Trnavskej cesty v Bratislave, oproti Klientskemu centru štátnej správy, vyrástol bytový komplex N!DO, ktorý patrí do portfólia developerskej skupiny Iuris Group. Generálnym dodávateľom komplexu bola spoločnosť ise.

Prevládajú dvoj a trojizbové byty

Prvá fáza projektu ponúka na deviatich podlažiach celkovo 115 bytov (s výmerami od 30 m2 do 140 m2), pričom prevládajú dvojizbové (44) a trojizbové (43) byty. Ponuku dopĺňa 16 jednoizbových, osem štvorizbových bytov a štyri štvorizbové mezonety.

Každý byt bude má svoju pivničnú kobku. Všetky budovy spĺňajú certifikát energetickej náročnosti budov z kategórie A1. Ku každému bytu prislúcha veľkorysý balkón a/alebo terasa a predzáhradka, ktorú je možné dotvoriť príjemným sedením a bohatou zeleňou.

Súčasťou projektu je uzavretá vnútrobloková záhrada s bohatou parkovou zeleňou, detským ihriskom a oddychovou zónou. Projekt poskytuje 149 vnútorných a 15 vonkajších parkovacích státí.

Rozihraná fasáda

Autorom projektu je architekt Peter Sticzay-Gromski, ktorý je tiež autorom oceňovaných bratislavských stavieb Octopus na Záhradníckej ulici a Viktória na Košickej ulici.

Aj v tomto prípade navrhol architektonickú štruktúru budov, ktorá svojimi diferencovanými výškami a rozihranou fasádou zapadá do novovytvoreného prostredia.

V pripravovanej druhej fáze sa budú nachádzať najmä apartmánové byty a komerčné priestory. A čo znamená slovo nido? Po taliansky je to hniezdo, čo odkazuje na budúcu bohatú zeleň na terasách a symbolicky aj na pocit bezpečného bývania.