Scroll Top

Mlynica

Mlynica loft | Stavebná spoločnosť ise

REVITALIZÁCIA STAREJ MLYNICE A SILA

Miesto Turbínova ul., Bratislava-Nové Mesto
Investor ise, s. r. o.
Generálny dodávateľ ise, s. r. o.

Inšpirácia z New Yorku

Developer chcel od začiatku čo najefektívnejšie využiť pôvodné chátrajúce objekty v bývalom areáli výroby ľahkých stavebných hmôt, pričom návrh architektov z ateliéru gutgut reflektoval tieto predstavy. V priebehu roka 2018 prešiel projekt revitalizáciou opustených budov Mlynice a sila. Pre inšpiráciu sa developer zašiel až do New Yorku, kde majú so zušľachťovaním opustených budov bohaté skúsenosti.

Centrálny priestor Mlynice má multifunkčné využitie so zameraním na spoločenské podujatia.

„Nepreberné množstvo budov, ktoré sme navštívili v New Yorku, nám ukázalo, ako možno efektívne prevádzkovať budovy podľa súčasných štandardov, a pritom zachovať originálny pôvab starých priemyselných stavieb,“ hovorí Oto Bortlík, konateľ spoločnosti ise, s. r. o.

Mlynica exteriér | ise.sk

Práce na zveľaďovaní exteriéru by sa mali začať už na jeseň.

Multifunkčný priestor

Srdcom Mlynice je centrálny viacúčelový priestor určený na spoločenské podujatia, výstavy, workshopy, semináre, konferencie, firemné eventy, módne prehliadky a pod. Výška tohto priestoru je členitá, pohybuje sa od 4,5 do 11 metrov, a jej súčasťou sú pôvodné masívne železobetónové stĺpy a stropy. Konštrukcia obsahuje niekoľko zaujímavých prvkov, ku ktorým patria aj vyústenia bývalých zásobníkov pokračujúcich do horných úrovní objektu. K ďalším konštrukčným unikátom patria: sklenené kopilitové steny na 2. NP, drevené hrazdené priečky (deliace priečky) na 3. – 4. NP, zasklená podlaha tvorená tromi kruhmi na 4. NP, pričom sa v každom kruhu nachádza 297 sklenených šošoviek s priemerom 12 cm, ako aj drevené lávky vedúce z kancelárie na 5. NP do „vagóna“ (podlhovastá kancelária) a na „vagón“, ktorý je zároveň oddychovou zónou. Rozloha tohto priestoru je približne 700 m2 vrátane prevádzkových priestorov a hygienického zázemia. Vyššie podlažia patria obchodným potrebám spoločností i jednotlivcov.

Administratívna časť budovy Mlynice ponúka viacero typov kancelárskych priestorov.

Táto administratívna časť ponúka na horných podlažiach viacero typov kancelárskych priestorov. Rozloha jednotlivých samostatných kancelárskych blokov sa pohybuje od 42 m2 až do 277m2 a tieto priestory sú prístupné zo vzdušného átria.

Šesť loftov s rozhľahlou terasou ponúkne originálne bývanie.

Atraktívne bývanie v lofte

Mlynica ponúka zaujímavé bývanie v podobe šiestich loftov s veľkorysou svetlou výškou a viacúrovňovým vertikálnym členením. Rozloha loftov je od 70 m2 až do 100 m2. Ku každému loftu patrí aj veľká terasa s výhľadom na mesto a široké okolie. Majitelia bytov si tak môžu užívať svoje súkromie a zároveň sú súčasťou komunity.

Projekt Mlynica sa stal platformou komunitného života, kreatívnej práce, ale aj miestom na priateľské stretnutia. Charakter budovy umožnil nevšedné, ale flexibilné usporiadanie priestoru.

Pôdorys 3. nadzemného podlažia

Pôdorys 3. nadzemného podlažia

Vertikálny rez budovou Mlynice

Vertikálny rez budovou Mlynice