Scroll Top

ČEREŠNE LAKE

Projekt Čerešne Lake

Miesto: Dúbravka, Bratislava
Investor: ITB Development, a.s.
Generálny dodávateľ: ise, s. r. o.

V mestskej časti Bratislava- Dúbravka sme realizovali pokračovanie rezidenčného projektu s cieľom kvalitnej architektúry, bývania a komunity. Developer ITB Development nazval projekt práve kvôli histórii lokality- čerešňové sady.

Projekt Čerešne sa rozšíril výstavbou 2.etapy o 6 objektov slúžiacich hlavne na bývanie. V objektoch I,J,K,L,M,N je celkovo 242 jednotiek bytov a jednotiek prechodného ubytovania + 4 nebytové priestory, dostatočný počet pivničných kobiek, technické a skladové priestory. Vybudovaných bolo celkom 239 parkovacích miest v podzemných garážach a 129 vonkajších parkovacích miest. Objekty sú realizované ako monolitické železobetónové stavby, založené na základových doskách v potrebnom rozsahu podoprené na hlbinných pilotách.

Súčasťou nového areálu je aj rozsiahla výsadba na rastnom teréne, strešné výsadby a vodná lagúna a vkusne osadené prvky záhradného mobiliáru. Obyvatelia sa okrem toho môžu tešiť aj z dvoch detských ihrísk. Projekt Čerešne svojím rozsahom patrí už teraz medzi významné stavby v meste a po dokončení nasledujúcich etáp tu vznikne „malá komunitná štvrť“.

Momentálne pokračujeme na Čerešniach výstavbou ďalšej etapy.

Zdieľaj na Facebooku: