Scroll Top

Augustus

Projekt Augustus | ise.sk

Polyfunkčný dom Augustus

Miesto: Ul. 29. augusta, Bratislava
Investor: 29A, s. r. o.
Generálny dodávateľ: ise, s. r. o.

Na križovatke bratislavských ulíc 29. augusta a Mickiewiczova bola nedávno dokončená sedempodlažná bytovka s tromi komerčnými priestormi, ktorá si zobrala názov od starorímskeho imperátora – Augustus. Aj za týmto inšpiratívnym polyfunkčným domom, ktorý vstupuje do organizmu bratislavského Starého Mesta, stojí naša stavebná spoločnosť.

Polyfunkčný dom vyrástol na trojuholníkovej parcele, pričom má pôdorysný tvar nepravidelného lichobežníka. Ten vypĺňa časť trojuholníkovej parcely ležiacej pri ulici tak, aby vyhovel urbanisticko-priestorovým danostiam parcely a svetlotechnickým požiadavkám.

Augustus je radový sekciový dom, vypĺňajúci prieluku na ulici. V každej sekcii je vertikálne komunikačné jadro so schodiskom a s výťahom. Dom má sedem nadzemných podlaží a dve podzemné podlažia.

Lineárna uličná fasádna fronta domu Augustus je delená dvoma mierne vystúpenými rizalitmi, čím nadväzuje na priľahlé prostredie pamiatkovej zóny, tvorené tradičnou zástavbou s charakteristickou parceláciou. Použitím rôznych veľkostí okenných otvorov na fasádach sa autori snažili o individuálny výraz tohto objektu.

Navrhnuté podlažia majú rozmanité dispozície.

V podzemných podlažiach sa nachádzajú parkovacie miesta, technické zázemie a pivničné kobky. Na prvom nadzemnom podlaží sú vstupné priestory, priestory občianskej vybavenosti s plochou takmer 280 štvorcových metrov a priestor na domový odpad.

Na ďalších nadzemných podlažiach sú byty s výmerou od 49 do 115 štvorcových metrov. Je ich 25 dvojizbových, 10 trojizových a dva štvorizbové byty. Z toho sú tri mezonety na najvyšších podlažiach. Každý byt má balkón, lodžiu alebo terasu.

Najväčšie byty na šiestom a siedmom podlaží sú odovzdané ako holobyty. Objekt sa realizoval z moderných materiálov, ktoré sú zárukou komfortného bývania. Parkovanie aút je zabezpečené na teréne a v dvoch podzemných podlažiach. Počet parkovacích miest v garážach je 49 a počet parkovacích miest na teréne je sedem.

Súčasťou pozemku je aj 700 štvorcových metrov zelene, ktorá vo vnútrodome vytvorí pokojnú zónu pre obyvateľov bytovky. Polyfunkčný dom Augustus bol dokončený začiatkom roka 2018.

 

Zdieľaj na Facebooku: