11.07.2016 / www.asb.sk / Revitalizácia starej Mlynice a Sila

Opustenú a chátrajúcu budovu Mlynice a Sila už čoskoro pretvoria na multifunkčné centrum. Na opustenom brownfielde zo 60. rokov minulého storočia, nachádzajúcom sa medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou, chce spoločnosť ise, s. r. o., vybudovať multifunkčné centrum Mlynica, ktoré bude dýchať atmosférou veľkomesta. Výsledkom by mala byť budova s originálnym charakterom, ktorá rešpektuje a využíva maximum pôvodných konštrukcií. V hornej časti objektu by sa mali vystavať loftové byty.

20.06.2016 / ASB 06-07/2016 / Revitalizácia starej Mlynice a Sila

Opustenú a chátrajúcu budovu Mlynice a Sila už čoskoro pretvoria na multifunkčné centrum.

14.06.2016 / www.domov.kormidlo.sk / Prestavba starej Mlynice na moderný priestor v Bratislave už beží

Prestavba starej Mlynice na moderný priestor v Bratislave už beží

10.06.2016 / www.reality.trend.sk / Prestavba starej Mlynice na moderný priestor v Bratislave už beží

V bratislavskom Novom Meste bez väčšej mediálnej pozornosti prebieha prestavba starého brownfieldu, ktorý môže v priemyselnej zóne priniesť možnosti na bývanie, prácu i kultúru. Za komplexom nazvaným Mlynica je stavebno-developerská firma ise, známa najmä menšími projektmi v hlavnom meste.

10.06.2016 / www.bratislava.dnes24.sk / Prestavba Mlynice prebehia v tichosti. Zo schátraného objektu vznikne moderný priestor.

Stará Mlynica v Bratislave ožíva. V Novom Meste vyrastá priestor pre kultúru, bývanie i prácu. Unikátny projekt podľa developera spojí atmosféru nefalšovaného industriálu zo 60-tych rokov s moderným architektonickým konceptom.

19.05.2016 / Trend - TOP v stavebníctve a realitách / Obchody a kancelárie sa menia, haly sa nestíhajú stavať

Komerčná výstavba má dostatok nájomcov, developeri sa však musia učiť odpovedať na meniaci sa dopyt.

27.04.2016 / ASB 04/2016 / Stavebníctvo rastie, ceny tiež, marže len možno

V slovenskom stavebníctve pretrváva optimistická nálada, rast sektora v tomto roku očakáva až osem z desiatich stavebných spoločností.

17.03.2016 / www.asb.sk / Konverzii Mlynice pomôžu trendy z New Yorku

Konverzii Mlynice pomôžu trendy z New Yorku

24.02.2016 / www.asb.sk / Stavební experti na Construction Conference 2016

Stavební experti na Construction Conference 2016

17.02.2016 / Pravda 17.2.2016 / Anketa: Ako vyberáte ľudí do firmy?

Anketa: Ako vyberáte ľudí do firmy?

16.02.2016 / ASB 01-02/2016 / Konverzii Mlynice pomôžu trendy z New Yorku

Kde hľadať inšpiráciu pre budúcu tvár bývalej priemyselnej pamiatky? Ideálne v meste, ktoré má s citlivým zušľachťovaním opustených budov najbohatšie skúsenosti. V New Yorku.

28.01.2016 / www.asb.sk / Construction Conference 2016 sa blíži!

Construction Conference 2016 sa blíži!

21.01.2016 / Pravda 21.1.2016 / Anketa: Akú má odborné školstvo perspektívu?

Anketa: Akú má odborné školstvo perspektívu?

19.11.2015 / Trend Extra Reality / Premena tovární sa konečne ujala aj na Slovensku

Opustené továrne sa začali meniť na bývanie, kancelárie a kultúrne centrá už v polovici minulého storočia. V Amerike vznikli lofty ako lacné byty alebo ateliéry umelcov. O niekoľko desaťročí prišiel tento trend aj do Európy. Na Slovensku sa doteraz viac búrali, mestá si neskoro uvedomili hodnotu industriálnych pamiatok a o mnohé prišli.

17.09.2015 / ASB 9/2015 / Marže nám nedovolia spať na vavrínoch

Stavebná spoločnosť ise, s. r. o., je dôkazom, že ani menšie firmy sa na trhu nestratia, keď sa triezvo držia zákaziek, na ktoré majú kapacity. Jej konateľ Oto Bortlík priznáva tlak na neustálu efektívnosť firmy a tiež, že na stavebnom trhu vládne najnižšia cena.

24.07.2015 / stavebnictvoabyvanie.sk / Z opustenej budovy Mlynice vznikne kreatívny hub

Viacúčelový areál vznikne revitalizáciou prevádzkových objektov Mlynice v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt v mestskej časti Bratislava - Nové mesto. Zámerom je využiť maximum z pôvodnej budovy a k nemu funkčne náležiaceho objektu Sila. Za projektom revitalizácie pôvodného brownfieldu stojí stavebná spoločnosť ise, ktorá má už na svojom konte niekoľko úspešných developerských projektov.

22.07.2015 / aktuality.sk / Znovuobjavujú zabudnuté miesta Slovenska. Čiernych dier je u nás veľa

Nebaví vás chodiť po múzeách, hradoch a preplnených kúpaliskách? Dobrou správou je, že vzniká alternatívny sprievodca zaujímavými a zabudnutými miestami, kde nemusíte stretnúť živú dušu.

29.05.2015 / webnoviny.sk / Víťazi ASB GALA 2015 sú známi, hlasovala aj verejnosť

ASB GALA je prestížne podujatie s cieľom oceniť osobnosti a firmy pôsobiace v oblasti architektúry a stavebníctva a jeho poslaním je zároveň aj poukázať na aktuálne dianie v tejto oblasti.

26.05.2015 / asb.sk / Nevšedný projekt revitalizácie starej Mlynice

Viacúčelový areál vznikne revitalizáciou prevádzkových objektov Mlynice v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt v mestskej časti Bratislava-Nové mesto. Zámerom je využiť maximum z pôvodnej budovy a k nemu funkčne náležiaceho objektu Sila. Za projektom revitalizácie pôvodného brownfieldu stojí stavebná spoločnosť ise, s.r.o., ktorá má už na svojom konte aj niekoľko etablovaných developerských projektov.

25.05.2015 / ASB 05/2015 / Revitalizácia starej Mlynice

V bývalej oblasti výrobného závodu ľahkých stavebných hmôt v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto je naprojektovaný viacúčelový areál, ktorý vznikne revitalizáciou prevádzkových objektov Mlynice. Zámerom je využiť maximum z pôvodnej budovy a k nemu funkčne náležiaceho objektu Sila.

22.05.2015 / ASB 05/2015 / Staviame na referenciách

Stavebná spoločnosť ise, s. r. o., sa od svojho vzniku v roku 1996 orientuje najmä na zákazky s menším objemom pre súkromných investorov. Aktívne pôsobí najmä v bratislavskom regióne. Dôraz kladie na kvalitu realizácií a spokojnosť zákazníka.

14.05.2015 / Stavebné noviny / Pripravujú nevšedný projekt revitalizácie starej Mlynice v Bratislave, opustený brownfield ožije

Viacúčelový areál onedlho vznikne revitalizáciou prevádzkových objektov Mlynice v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto.

13.05.2015 / abc-byvanie.sk / Nevšedný projekt revitalizácie starej Mlynice v Bratislave

Viacúčelový areál onedlho vznikne revitalizáciou prevádzkových objektov Mlynice v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto.

11.05.2015 / reality.trend.sk / Stará Mlynica sa zmení na kancelárie a lofty

V priemyselnej zóne v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto vznikne revitalizáciou starých objektov kreatívne centrum Mlynica so spoločenskou halou, kanceláriami a loftovými bytmi. Projekt stavebnej a developerskej spoločnosti ise podľa návrhu oceňovaných architektov GutGut počíta s maximálnym zachovaním pôvodnej industriálnej stavby v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou.

11.05.2015 / http://magazin.reality.sme.sk/ / Starú mlynicu v Bratislave idú prestavať

Opustené budovy Mlynice a Sila developer prestavia na polyfunkciu.

11.05.2015 / bratislavaden.sk / V Novom Meste zrevitalizujú budovy mlynice a sila

Súčasťou tejto úpravy bude aj výstavba parkovísk, úprava priľahlých exteriérových plôch a výsadba zelene.

10.05.2015 / TERAZ.sk / Zo starej mlynice v Novom Meste chcú spraviť kancelárie a byty

Bývalé objekty mlynice v bratislavskom Novom Meste majú prejsť rozsiahlou revitalizáciou. Developér, stavebná spoločnosť ise, z nich chce vytvoriť kancelárie a byty. Sľubuje, že charakter pôvodných priemyselných objektov medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou zachová.

10.05.2015 / 24HOD.sk / Zo starej mlynice v Novom Meste chcú spraviť kancelárie a byty

Bývalé objekty mlynice v bratislavskom Novom Meste majú prejsť rozsiahlou revitalizáciou. Developér, stavebná spoločnosť ise, z nich chce vytvoriť kancelárie a byty. Sľubuje, že charakter pôvodných priemyselných objektov medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou zachová.

10.05.2015 / SME.sk / Zo starej mlynice v Novom Meste chcú spraviť kancelárie a byty

Bývalé objekty mlynice v bratislavskom Novom Meste majú prejsť rozsiahlou revitalizáciou. Developér, stavebná spoločnosť ise, z nich chce vytvoriť kancelárie a byty. Sľubuje, že charakter pôvodných priemyselných objektov medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou zachová.

10.05.2015 / AKTUALNE.sk / V Novom Meste pribudnú kancelárie a byty. Postavia ich na mieste starej mlynice

Bývalé objekty mlynice v bratislavskom Novom Meste majú prejsť rozsiahlou revitalizáciou. Developér, stavebná spoločnosť ise, z nich chce vytvoriť kancelárie a byty. Sľubuje, že charakter pôvodných priemyselných objektov medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou zachová.

 

09.05.2015 / DNES24.sk / Ďalší nevšedný projekt v Bratislave: V Novom meste prebene revitalizácia starej Mlynice

Staré priemyselné objekty, ktoré ležia medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou prejdú rozsiahlou revitalizáciou. V daných priestoroch tak „ožije“ nový viacúčelový areál.

09.04.2015 / ASB 04/2015 / Staviame na referenciách

Stavebná spoločnosť ise, s.r.o. sa od svojho vzniku v roku 1996 orientuje najmä na zákazky s menším objemom pre súkromných investorov. Aktívne pôsobí najmä v bratislavskom regióne. Dôraz kladie na kvalitu realizácií a spokojnosť zákazníka.

Marec 2015 / mojdom.zoznam.sk / Trvajte na kvalite bývania

Kvalita bývania by mala byť prvoradá bez ohľadu na to, či túžite po bývaní vo vlastnom rodinnom dome alebo komforte bytového domu. Za skúsenosti a kvalitu práce stavebnej spoločnosti ise, s. r. o., hovoria predovšetkým jej referencie a spokojní užívatelia.

Marec 2015 / ASB 03/2015 / Je stavba bojisko alebo priestor na zmysluplnú spoluprácu?

Oto Bortlík, zakladateľ stavebnej spoločnosti ise, s.r.o., prezradil, aký je vzťah medzi excelovskými tabuľkami a stabilitou firmy.

Marec 2015 / Môj dom 03/2015 / Trvajte na kvalite bývania

Stavebná firma so skúsenosťami developera môže byť pre zákazníka výhodou. Kvalita bývania by mala byť prvoradá bez ohľadu na to, či túžite po bývaní vo vlastnom rodinnom dome alebo komforte bytového domu. Za skúsenosti a kvalitu práce stavebnej spoločnosti ise, s. r. o., hovoria predovšetkým jej referencie a spokojní užívatelia.

Marec 2015 / asb.sk / Je stavba bojisko alebo priestor na zmysluplnú spoluprácu?

Oto Bortlík, zakladateľ stavebnej spoločnosti ise, s.r.o., prezradil, aký je vzťah medzi excelovskými tabuľkami a stabilitou firmy.

Február 2015 / asb.sk / ASB GALA 2015: Poznáme nominovaných!

Pätica nominovaných v každej z troch kategórií je už známa. Vzišla z tajného hlasovania Nominačnej komisie. Hlasovaniu predchádzalo stretnutie členov Nominačnej komisie, na ktorom sa zúčastnili vyzvaní zástupcovia Redakčnej rady časopisu ASB a ďalšie oslovené osobnosti slovenského stavebníctva, čo prijali pozvanie organizátora súťaže v rámci 9. ročníka ASB GALA.

Január 2015 / asb.sk / Detail osadenia okna v bytovom dome NIKOLA House

Farebné paravány sú z hliníka upraveného práškovým vypaľovacím lakom. Sú zavesené na konštrukcii lodžií, ktorá je od fasády tepelne oddilatovaná. Takto mohli ostať kovové prvky subtílne a priznané. Nevytvárajú tepelné mosty, takže sa architekt aj investor vyhli zatepleniu dosiek lodžií tepelnou izoláciou s následným omietnutím, ako sa to bežne na stavbách robí.

Január 2015 / asb.sk / Byty na Teslovej – Farebná fasáda, pohľadový betón a veľa svetla

Keď sa do pozície developera dostane stavebná spoločnosť, je to na detailoch stavby vidieť. V prípade bytového domu na Teslovej ulici v Bratislave v pozitívnom zmysle.

November 2014 / etrend.sk / Nikola House je o detailoch

Čudný názov, ale v zásade logický. Malá bratislavská novostavba s 30 bytmi Nikola House totiž stojí na Teslovej ulici v Bratislave. A krstné meno známeho vynálezcu bolo práve Nikola. Investorom bytovky na rozhraní priemyselnej a obytnej zóny je rakúska spoločnosť ISE.

Október 2014 / reality.etrend.sk / Nikola House: Malý, ale šikovný!

Ak sa pomýlite a zadáte do vyhľadávania obrázkov „nikol“ miesto „nikola“, budete musieť pred šéfom vysvetľovať, prečo máte monitor posiaty fotkami modeliek a herečiek. Hoci ale možno polemizovať s vhodnosťou názvu ako takého, dáva zmysel. Malá bratislavská novostavba s 30 bytmi Nikola House stojí na Teslovej ulici v Bratislave. A krstné meno známeho vynálezcu bolo práve Nikola.

Október 2014 / reality.etrend.sk / Nikola House: Vodováhu nechajte doma

Na rande s „Nikolou“ sme sa tešili, pretože jednoducho dobre vyzerá. Malá päťpodlažná bytovka ihneď upúta svojou farebnou fasádou, ktorú tvoria slnolamy z ťahokovu rôznych farieb.

September 2014 / reality.etrend.sk / Malý Nikola House kolauduje

V Ružinove vyrástla ďalšia malá bytovka. Nikola House je označenie pre štvorpodlažný objekt na Teslovej ulici medzi menšími bytovými domami a priemyselným areálom. Developerská a stavebná spoločnosť ISE Group vypredala dve tretiny kapacity.

Január 2014 / asb.sk / Ako premeniť starú školu na nové byty?

Projekt Dornyk na Ivanskej ceste sme predstavili už na jeseň minulého roku. Rekonštrukcia pôvodného objektu učebných priestorov učilišťa so zmenou využitia na malometrážne byty a nadstavba ďalších troch podlaží sa v tomto čase preklápa do finálnej fázy.

November 2013 / asb.sk / Prečo sú stavby nekvalitné – Rozhovor s Ing. Liborom Zemanom

Kvalita realizovaných stavieb na Slovensku podáva nelichotivý obraz o celkovom stave slovenského stavebníctva. Kým sa nepoučia tí, čo za práce a služby platia, nedočkáme sa v tomto (ani inom) sektore nápravy. O reálny obraz a vlastné skúsenosti sa s nami podelil Ing. Libor Zeman, obchodno-výrobný riaditeľ spoločnosti ise, s. r. o.

August 2013 / asb.sk / Bytový dom s červeným rizalitom

Vo viedenskom Floridsdorfe, neďaleko Dunaja a tiež kúsok od veľkého staveniska viedenskej univerzity, realizuje v prieluke na ulici Donaufelder slovenská spoločnosť  ise, s. r. o., bytový dom.

Máj 2013 / reality.etrend.sk / Veľké sny vs. realita. To naj z realitnej konferencie

Online spravodajstvo z TREND konferencie Reality a development 2013.

Apríl 2013 / reality.etrend.sk / V Ružinove vyrastie Nikola House

Na Teslovej ulici na hranici Ružinova a Nového Mesta pribudne 27 bytov.

November 2011 / asb.sk / Bytový dom na Ulici 29. augusta v Bratislave

V centre Bratislavy, v prieluke na ulici 29. augusta, vyrástol zaujímavý polyfunkčný objekt. Genéza celého projektu má za sebou niekoľko zásadných zmien, ale výsledok stojí za pozornosť už z dôvodu jeho výnimočnej lokalizácie. Architekti sa snažili vysporiadať s rozdielnymi požiadavkami pôvodného a nového investora, ktorý do projektu vstúpil až po vydaní územného rozhodnutia. Napokon sa však dielo podarilo dokončiť a budova po roku od kolaudácie začína žiť svojím vlastným životom.

August 2010 / asb.sk / Administratívna budova vydavateľstva JAGA

novostavba, Bratislava, Lamačská cesta 45

Júl 2010 / asb.sk / Rekonštrukcia Meštianskeho domu

Baštová ulica sa nachádza v severnej časti bratislavského historického centra a ústi priamo pod Michalskú bránu. V strednej časti tejto starobylej ulice, vybudovanej na prelome 13. a 14. storočia, sa nachádza „dvojdom“ číslo 6 a 8, ktorý v roku 2007 odkúpila spoločnosť Conwert sk 01, s. r. o. Naplánovala rekonštrukciu, ktorá sa pre čakanie na stavebné povolenie začala realizovať až v máji 2010. Objekt ju však potrebuje ako soľ – je v katastrofálnom stave.

Máj 2010 / asb.sk / Budova vydavateľstva JAGA

Sedemnásťročný príbeh vydavateľstva JAGA napísal svoju novú kapitolu. Realizáciou vlastnej budovy v Lamači vydavateľstvo zhmotnilo svoje predstavy o dobrej architektúre. Pod štvorpodlažnú novostavbu administratívnej budovy vydavateľstva JAGA sa podpísal bratislavský architektonický ateliér 3M, ktorý svoju základnú ideu vpísal už do pôdorysu naznačujúceho otvorenú knihu. Zaujímavým spôsobom sa riešili aj technické zariadenia v budove. Systém chladenia a vykurovania sa tu zabezpečuje prostredníctvom systému VRV, ktorý pracuje s tepelným čerpadlom vzduch – vzduch.

Máj 2010 / asb.sk / Nová budova vydavateľstva JAGA slúži otvorenej spoločnosti

Sedemnásťročný príbeh vydavateľstva JAGA napísal svoju novú kapitolu. Realizáciou vlastnej budovy v Lamači vydavateľstvo zhmotnilo svoje predstavy o dobrej architektúre a do života zároveň uviedlo ústrednú náplň svojej vydavateľskej činnosti: stavebnú prax. Pod novostavbu administratívnej budovy vydavateľstva JAGA sa podpísal bratislavský architektonický atelier 3M, ktorý svoju základnú ideu vpísal už do pôdorysu naznačujúceho otvorenú knihu. Obsah vnútra budovy sa prejavil aj na fasáde v podobe prelínania dvoch hmôt – bielej, grafickej – vyjadrujúcej vydavateľskú činnosť a tmavosivej, technicistickej – obloženej pásovými oknami, ktorá zasa charakterizuje administratívu a jej racionálnou prevádzku.

Apríl 2010 / etrend.sk / JAGA býva vo svojom

Vedenie vydavateľstva JAGA Group privítalo partnerov zo stavebného biznisu na slávnostnom otvorení svojej novej administratívnej budovy v bratislavskom Lamači.

Marec 2010 / asb.sk / Otvorenie novej budovy vydavateľstva JAGA

V pondelok 22. marca vydavateľstvo JAGA oficiálne otvorilo brány svojej novej budovy na Lamačskej ceste 45. Otvorenie nových priestorov bolo v prvom rade poďakovaním realizátorom stavby, architektom, dodávateľom a všetkým tým, ktorý sa na stavbe podieľali.

Január 2008 / reality.etrend.sk / Niekdajšie vinohrady nahradia mestské vily

Golden Vineyard Residences v Bratislave pripravuje domáci developer.

Október 2007 / asb.sk / Realizácia stavieb je stále dobrý biznis – hoci s prekážkami

Aký je život realizačnej firmy na Slovensku? Aké sú jej trápenia, výhry a perspektívy? Je však rozdiel, či vám bude odpovedať spoločnosť s päťsto zamestnancami, alebo iba s piatimi. Iný názor bude mať realizátor v Bratislave, iný v Dunajskej Strede, nehovoriac už o Rožňave či Michalovciach. Aj malé Slovensko je dostatočne veľké na rozmanitý vejár stavebníckych skúseností. Takmer každá firma hlási aktívne čísla vo svojom účtovníctve a to vraj zlaté obdobie ešte stále nekulminovalo. Je to však aj poriadna „štrapa“, o náročnosti ktorej sa dá dozvedieť iba v bezprostrednom dotyku zablatených čižiem na stavbe. Vitajte v praxi slovenských stavbárov!

Júl 2007 / asb.sk / Slovensko - rakúske spájanie

Podnikateľská skupina dipl. Ing. Wilhelma Sedlaka z Viedne a spoločnosť ISE, spol. s r. o., so sídlom v Bratislave vytvorili joint venture. Zámerom spojenia týchto stavebných firiem je skĺbiť svoje silné stránky a využiť ich nielen v oblasti bytovej a priemyselnej výstavby, ale aj pri sanácii a revitalizácii už existujúcich objektov.

Apríl 2007 / asb.sk / Dôvera musí byť postavená na jasných pravidlách (Profil spoločnosti ise, s.r.o.)

Spočiatku to boli len interiéry, podkrovia a parciálne úseky výstavby, neskôr sa k nim pripojili rodinné domy, menšie administratívne objekty, ba aj montované oceľové haly. Kvalitou referencií najmä z Bratislavy a blízkeho okolia postupovala spoločnosť ise, s. r. o., po rebríčku trhovej hodnoty až sa zastavila v hľadáčiku renomovanej rakúskej stavebnej firmy Sedlak. „Hoci rakúski partneri majú v spoločnosti väčšinový podiel, zmluva o predaji obchodného podielu nám zaručuje samostatnosť a stabilné pokračovanie našej značky,“ hovorí konateľ spoločnosti ise, s. r. o., na Slovensku Oto Bortlík.

Apríl 2007 / asb.sk / Priemyselný objekt tiež môže byť pre architekta výzvou

Logistický sklad s administratívnou časťou – to bolo stavebníkovo zadanie, ktoré spolu s úspornými investíciami podmieňoval aj architektonický koncept. Jeho formovanie však sťažovalo okolie priemyselnej zóny poskladané z veľmi nesúrodých objektov. „Keďže mimo pozemku BK Centra je výrazový i dispozičný chaos, našu pozornosť sme obrátili dovnútra,“ hovorí spoluautor projektu Ing. arch. Dušan Fischer. Výsledkom je výrazovo pokojná, no s okolím kontrastujúca dvojica kancelárskych budov s priľahlým skladom, ktorým ľudský rozmer pridáva aj átrium so zeleňou.